Stříkané izolace

   
Poptávkový formulář PERFOAM
Kontaktujete nás:
603 865 712 / info@perfoam.cz
   
PERFOAM - realizační a obchodní partner

honter

 

Foam-Lok™ 2800 střešní pěna

 

Pro izolaci a revitalizaci ploché střechy je systém izolační pěny Foam-Lok 2800 a  Foam-Lok 3000naprosto ideálním řešením. Mezi stěžejní přednosti patří celistvá izolační vrstva bez nutnosti mechanického kotvení (hydroizolační vrstva) a vysoké izolační hodnoty. Střešní izolace jsou výhodné i z hlediska jiných faktorů - mají například výjimečnou pevnost v tlaku, nízkou hmotnost, trvanlivost, odolnost proti poryvu větru apod. Střešní pěny Foam-Lok™ splňují přísné požární a stavební normy - jsou klasifikovány třídou A1 podle­ ČSN EN 13501-1 (reakce na oheň), dále v požárně nebezpečných prostorech značením BROOF (t3).


Polyuretanové střešní izolace Foam-Lok 2800 a Foam-Lok 3000 se aplikují nástřikem dvou-složkové směsi pomocí speciální technologie. Nástřik utěsní veškeré praskliny, štěrbiny a pukliny. Po vytvrdnutí izolace expanduje přibližně na 30ti-násobek svého původního objemu a vytvoří tuhou, celistvou vrstvu, která nemá žádné spoje. Polyuretanová střešní izolacetvrdne během několika sekund po nanesení na střešní plášť. Následkem expanze vznikne tepelně izolační vrstva odolná vůči povětrnostním vlivům, která těsně přilne k podkladové vrstvě bez nutnosti mechanického kotvení. Tento střešní systém lze použít jak na nové, tak na stávající ploché střechy.


Díky nízké hmotnosti polyuretanová střešní izolace Foam-Lok její aplikace nijak nezatěžuje střešní konstrukci, proto se často využívá při opravách. Stříkaná polyuretanová pěna se pro své izolační účely používá již více než 35 let. 

Po nástřiku izolační pěny Foam-Lok™ na požadovanou sílu a po provedení povrchových úprav, je žádoucí aplikovat ochrannou vrstvu pružného nátěru THERMOFLEX 1000 s možnosti příměsí břidlicových granulí. Tato ochranná vrstva vytvoří trvanlivý povrch odolný povětrnostním vlivům, po němž lze v rámci běžné údržby bez problémů chodit.

Výhody stříkané střešní izolace Foam-Lok™